ekiga - en to ca translation catalogue (644 entries)

en: Ekiga Softphone
ca: Telèfon per programari Ekiga

en: IP Telephony, VoIP and Video Conferencing
ca: Telefonia IP, VoIP i videoconferència

en: Talk to people over the Internet
ca: Parleu amb gent arreu d'Internet

en: 0: 56Kbps, 1: ISDN, 2:DSL, 3: LAN, 4: Custom
ca: 0: 56Kbps, 1: ISDN, 2:DSL, 3: LAN, 4: Personalitzat

en: Allow Ekiga to fall back to software scaling the picture-in-picture if hardware support is not available. If this is set to false, Ekiga will not try to open the PIP if hardware support is not available.
ca: Permet que l'Ekiga utilitzi l'escalat per programari per a la imatge-en-imatge com a última alternativa en cas que no estigui implementat per maquinari. Si ho establiu com a fals, l'Ekiga no intentarà obrir la PIP (imatge-en-imatge) si no està implementat per maquinari.

en: Allow picture-in-picture software scaling
ca: Permet l'escalat per programari de la imatge-en-imatge

en: Alternative audio output device
ca: Dispositiu d'àudio de sortida alternatiu

en: Always forward calls to the given host
ca: Desvia sempre les trucades a un ordinador en concret

en: Audio input device
ca: Dispositiu d'àudio d'entrada

en: Audio output device
ca: Dispositiu d'àudio de sortida

en: Automatically reject or forward incoming calls if no answer is given after the specified amount of time (in seconds)
ca: Rebutja o desvia automàticament les trucades entrants si no es contesta dins el marge de temps especificat (en segons)

en: Calls history
ca: Historial de trucades

en: Change the main window panel section
ca: Canvia la secció del quadre de la finestra principal

en: Connection will be established in Fast Start mode. Fast Start is a new way to start calls faster that was introduced in H.323v2. It is not supported by Netmeeting and using both Fast Start and H.245 Tunneling can crash some versions of Netmeeting
ca: La connexió s'establirà en el mode d'Arrencada Ràpida. Aquesta és una nova manera d'iniciar les trucades que va introduir-se en l'H.323v2. El Netmeeting no ho implementa, de manera que si utilitzeu l'arrencada ràpida i la tunelització H.245 al mateix temps, us podeu trobar que algunes versions del Netmeeting es pengin

en: Contact long status
ca: Estat detallat del contacte

en: Contact short status
ca: Estat resumit del contacte

en: DTMF sending
ca: S'està enviant DTMF

en: Disable STUN network detection
ca: Inhabilita la detecció de xarxa STUN

en: Disable the automatic network setup resulting from the STUN test
ca: Inhabilita la configuració automàtica de la xarxa resultant de la comprovació de l'STUN

en: Disable video hardware acceleration
ca: Inhabilita l'acceleració del vídeo per maquinari

en: Enable 'Fast Start'
ca: Habilita l'arrencada ràpida

en: Enable H.245 tunneling
ca: Habilita la tunelització H.245

en: Enable early H.245
ca: Habilita H.245 a l'inici

en: Enable echo cancelation
ca: Habilita la cancel·lació automàtica de l'eco

en: Enable silence detection
ca: Habilita la detecció de silenci

en: Enter the number of seconds after which Ekiga should try refreshing the NAT binding when STUN is being used
ca: Entreu el nombre de segons que l'Ekiga ha d'esperar abans d'intentar actualitzar la vinculació NAT quan es faci servir STUN

en: Enter your full name
ca: Introduïu el vostre nom i cognoms

en: Forward calls to host
ca: Desvia trucades a l'ordinador

en: Forward calls to the given host if busy
ca: Desvia les trucades a un ordinador en concret quan estigui ocupat

en: Forward calls to the given host if no answer
ca: Desvia les trucades a un ordinador en concret si no contesto

en: Frame Rate
ca: Velocitat dels quadres

en: Full name
ca: Nom complet

en: If enabled, Ekiga will start hidden provided that the notification area is present in the GNOME panel
ca: Si s'habilita, l'Ekiga s'iniciarà amagat, suposant que l'àrea de notificació estigui habilitada

en: If enabled, all incoming calls will be forwarded to the host that is specified in the field below
ca: Si s'habilita, totes les trucades entrants es desviaran a l'ordinador indicat

en: If enabled, all incoming calls will be forwarded to the host that is specified in the field below if you already are in a call or if you are in Do Not Disturb mode
ca: Si s'activa, totes les trucades entrants que rebeu mentre estigueu en una trucada, o en mode «no molesteu», es desviaran a l'ordinador indicat

en: If enabled, all incoming calls will be forwarded to the host that is specified in the field below if you do not answer the call
ca: Si s'habilita, les trucades entrants que no contesteu es desviaran cap a l'ordinador indicat

en: If enabled, offline contacts will be shown in the roster
ca: Si s'activa, els contactes fora de línia es mostraran a la llista

en: If enabled, use echo cancelation
ca: Si s'habilita, utilitza la cancel·lació de l'eco

en: If enabled, use silence detection with the codecs supporting it
ca: Si s'habilita, es farà servir la detecció de silenci per als còdecs que ho permetin

en: Kind of network selected in the druid
ca: Tipus de xarxa seleccionada en l'auxiliar

en: LDAP servers
ca: Servidors LDAP

en: List of configured LDAP servers
ca: Llista de servidors LDAP configurats

en: List of folded groups in the roster
ca: Llista dels grups plegats a la llista

en: Listen port
ca: Port on escoltar

en: Local video window size
ca: Mida de la finestra del vídeo local

en: Maximum RX video bitrate
ca: Taxa de bits màxima per a la recepció del vídeo

en: Maximum TX video bitrate
ca: Taxa de bits màxima per a la transmissió del vídeo

en: Maximum jitter buffer
ca: Memòria intermèdia màxima per al jitter

en: NAT Binding Timeout
ca: S'ha excedit el temps d'espera de la vinculació NAT

en: No answer timeout
ca: S'ha excedit el temps d'espera

en: Outbound Proxy
ca: Servidor intermediari de sortida

en: Place windows displaying video above other windows during calls
ca: Disposa les finestres que mostrin vídeo per sobre de les altres finestres durant una trucada

en: Play busy tone
ca: Reprodueix el so d'ocupat

en: Play ring tone
ca: Reprodueix el so del marcat

en: Play sound on incoming calls
ca: Reprodueix un so per a trucades entrants

en: Play sound on new message
ca: Reprodueix un so quan hi hagi nous missatges

en: Play sound on new voice mail
ca: Reprodueix un so quan hi hagi nous correus de veu

en: Position of the local video window
ca: Posició de la finestra del vídeo local

en: Position on the screen of the address book window
ca: Posició en pantalla de la finestra de la llibreta d'adreces

en: Position on the screen of the audio settings window
ca: Posició en pantalla de la finestra de paràmetres d'àudio

en: Position on the screen of the chat window
ca: Posició en pantalla de la finestra de xat

en: Position on the screen of the druid window
ca: Posició en pantalla de la finestra de l'auxiliar de configuració

en: Position on the screen of the log window
ca: Posició en pantalla de la finestra del registre

en: Position on the screen of the main window
ca: Posició en pantalla de la finestra principal

en: Position on the screen of the preferences window
ca: Posició en pantalla de la finestra de preferències

en: Position on the screen of the video settings window
ca: Posició en pantalla de la finestra de paràmetres de vídeo

en: Remote video window position
ca: Posició de la finestra del vídeo remot

en: Remote video window size
ca: Mida de la finestra del vídeo remot

en: Roster view saving group status
ca: Estat del desament de grup de la vista de la llista

en: Select an alternative audio output device to use for sound events.
ca: Seleccioneu el dispositiu d'àudio de sortida alternatiu per al so de les incidències.

en: Select the audio input device to use
ca: Seleccioneu el dispositiu d'àudio d'entrada que vulgueu utilitzar

en: Select the audio output device to use
ca: Seleccioneu el dispositiu d'àudio de sortida que vulgueu utilitzar

en: Select the format for video cameras (does not apply to most USB cameras)
ca: Seleccioneu el format per a càmeres de vídeo. (No té rellevància en la majoria de càmeres USB)

en: Select the transmitted video size: Small (QCIF 176x144) or Large (CIF 352x288)
ca: Escolliu la mida del vídeo transmès: Petita (QCIF 176x144) o Gran (CIF 352x288)

en: Select the video input device to use. If an error occurs when using this device a test picture will be transmitted.
ca: Seleccioneu el dispositiu de vídeo d'entrada que vulgueu fer servir. Si es produeix algun error, es transmetrà una imatge de prova.

en: Show offline contacts
ca: Mostra els contactes fora de línia

en: Show the call panel
ca: Mostra el quadre de trucada

en: Size of the address book window
ca: Mida de la finestra de la llibreta d'adreces

en: Size of the audio settings window
ca: Mida de la finestra de paràmetres d'àudio

en: Size of the chat window
ca: Mida de la finestra del xat

en: Size of the druid window
ca: Mida de la finestra de l'auxiliar

en: Size of the preferences window
ca: Mida de la finestra de preferències

en: Size of the video settings window
ca: Mida de la finestra de paràmetres de vídeo

en: Specify the software scaling algorithm
ca: Especifiqueu l'algorisme d'escalat per programari

en: Specify the software scaling algorithm: 0: nearest neighbor, 1: nearest neighbor with box filter, 2: bilinear filtering, 3: hyperbolic filtering. Does not apply on windows systems.
ca: Especifiqueu l'algorisme d'escalat per programari: 0: veí més proper, 1: veí més proper amb un filtre de caixa, 2: filtrat bilineal, 3: filtrat hiperbòlic. No és aplicable als sistemes Windows.

en: Start hidden
ca: Arrenca amagat

en: TCP port range
ca: Rang de ports TCP

en: Temporal Spatial Trade Off
ca: Balanç temporal/espacial

en: The Audio Codecs List
ca: Llista de còdecs d'àudio

en: The SIP Outbound Proxy to use for outgoing calls
ca: El servidor intermediari de sortida SIP per a utilitzar en trucades sortints

en: The STUN Server
ca: El servidor STUN

en: The STUN server to use for STUN Support. STUN is a technology that permits passage through some types of NAT gateway
ca: El servidor STUN a utilitzar per a les funcions d'STUN. L'STUN és una tecnologia que permet travessar certs tipus d'encaminadors NAT.

en: The Video Codecs List
ca: La llista de còdecs de vídeo

en: The accounts list
ca: La llista de comptes

en: The audio codecs list
ca: La llista de còdecs d'àudio

en: The busy tone sound
ca: El so d'ocupat

en: The chosen sound will be played at the end of calls or calling somebody who is busy, if enabled
ca: Si s'habilita, el so que escolliu es reproduirà al final de cada trucada o si truqueu algú que estigui ocupat

en: The chosen sound will be played on incoming calls, if enabled
ca: Si s'habilita, el so que escolliu es reproduirà quan us truquin

en: The chosen sound will be played when a new instant message is received, if enabled
ca: Si s'habilita, el so que escolliu es reproduirà quan rebeu algun missatge instantani

en: The chosen sound will be played when a new voice mail is received, if enabled
ca: Si s'habilita, el so que escolliu es reproduirà quan rebeu algun correu de veu

en: The chosen sound will be played when calling somebody, if enabled
ca: Si s'habilita, el so que escolliu es reproduirà quan truqueu a algú

en: The default video view
ca: La visualització de vídeo predeterminada

en: The default video view (0: Local, 1: Remote, 2: Both layered, 3: Both with local video in a separate window, 4: Both)
ca: La visualització de vídeo predeterminada (0: Local, 1: Remota, 2: Ambdues en capes, 3: Ambdues, amb el vídeo local en una finestra separada, 4: Ambdues)

en: The dial tone sound
ca: El so del to del marcatge

en: The history of the 100 last calls
ca: L'historial de les darreres 100 trucades

en: The host where calls should be forwarded if call forwarding is enabled
ca: El nom de l'ordinador on es desviaran les trucades si el desviament de trucades està activat

en: The incoming call sound
ca: El so per a trucades que rebeu

en: The list of accounts to which Ekiga should register
ca: La llista de comptes als que l'Ekiga s'hauria de registrar

en: The long status information
ca: La informació detallada sobre l'estat

en: The maximum RX video bitrate in kbit/s. This value will be signaled to the peer endpoint that can adjust (if it supports it) its TX bitrate if it is above the signaled value
ca: La taxa de bits màxima per a la recepció del vídeo, en kbit/s. Aquest valor s'indicarà a l'extrem de l'interlocutor que pugui (si ho implementa) ajustar la seva taxa de bits de transmissió en cas que sobrepassi el valor indicat.

en: The maximum TX video bitrate in kbit/s. The video quality and the number of transmitted frames per second (depends on selected codec) will be dynamically adjusted above their minimum during calls to try to minimize the bandwidth to the given value
ca: La taxa de bits per a la transmissió de vídeo en kbits/s. La qualitat del vídeo i el nombre de quadres per segon transmesos (depenent del còdec utilitzat) s'ajustaran automàticament per sobre del seu mínim durant les trucades. D'aquesta manera, s'intentarà minimitzar l'amplada de banda al valor que indiqueu aquí

en: The maximum jitter buffer size for audio reception (in ms)
ca: El valor màxim de la memòria intermèdia per al jitter en la recepció d'àudio (en ms)

en: The maximum transmitted frame rate in frames/s. This rate may not be reached in case a minimum quality was configure via a TSTO value smaller than 31 and the bitrate selected is not sufficient to support this minimum quality
ca: El nombre màxim de quadres per segon transmesos. Pot ser que aquesta taxa no s'assoleixi en cas que s'hagi configurat una qualitat mínima a través d'un valor de balanç temporal/espacial menor de 31, i que la taxa de bits seleccionada no sigui suficient per a funcionar amb aquesta qualitat mínima

en: The new instant message sound
ca: El so per a nous missatges instantanis

en: The new voice mail sound
ca: El so per a nous correus de veu

en: The port to listen to for incoming connections. Ekiga needs to be restarted for the new value to take effect
ca: El port on escoltar per a la recepció de connexions entrants. Caldrà que reinicieu l'Ekiga per tal que el nou valor tingui efecte

en: The port to listen to for incoming connections. Ekiga needs to be restarted for the new value to take effect.
ca: El port on escoltar per a la recepció de connexions entrants. Caldrà que reinicieu l'Ekiga per tal que el nou valor tingui efecte.

en: The position of the local video window
ca: La posició de la finestra del vídeo local

en: The position of the remote video window
ca: La posició de la finestra del vídeo remot

en: The range of TCP ports that Ekiga will use for the H.323 H.245 channel. This port range has no effect if both participants to the conference are using H.245 Tunneling.
ca: L'interval de ports TCP que l'Ekiga farà servir per al canal H.323 H.245. Aquest rang de ports no té cap efecte si els dos participants a la conferència fan servir la tunelització H.245.

en: The range of UDP ports that Ekiga will use.
ca: L'interval de ports UDP que utilitzarà l'Ekiga.

en: The short status information
ca: La informació resumida sobre l'estat

en: The size of the local video window
ca: La mida de la finestra del vídeo local

en: The size of the remote video window
ca: La mida de la finestra del vídeo remot

en: The sound that will be played at the end of calls or when calling somebody who is busy, if enabled
ca: Si s'habilita, el so que es reproduirà al final de les trucades o quan truqueu algú que estigui ocupat

en: The sound that will be played on incoming calls, if enabled
ca: Si s'habilita, el so que es reproduirà per a trucades entrants

en: The sound that will be played when calling somebody, if enabled
ca: Si s'habilita, el so que es reproduirà quan es truqui algú

en: The sound that will be played when there is a new instant message, if enabled
ca: Si s'habilita, el so que es reproduirà quan es rebi un missatge instantani

en: The sound that will be played when there is a new voice mail, if enabled
ca: Si s'habilita, el so que es reproduirà quan es rebi un correu de veu

en: The video channel number to use (to select camera, tv or other sources)
ca: El canal de vídeo que es farà servir (seleccioneu càmera, tv, o altres fonts...)

en: The video codecs list
ca: La llista de còdecs de vídeo

en: The video view before having switched to fullscreen
ca: La vista del vídeo abans d'haver commutat a pantalla completa

en: The video view before having switched to fullscreen (same values as video_view)
ca: La vista de vídeo abans d'haver commutat a la visualització de pantalla completa (s'hi permeten els mateixos valors que a video_view)

en: The zoom value
ca: El valor del zoom

en: The zoom value in percent to apply to images displayed in the main GUI (can be 50, 100, or 200)
ca: El percentatge d'augment que s'aplicarà per a les imatges mostrades a la interfície principal (pot ser 50, 100 o 200)

en: This allows you to set the mode for sending DTMFs. The values can be "RFC2833" (0), "INFO" (1)
ca: Això permet especificar el mode d'enviament de DTMF. Els valors poden ser «RFC2833», «\» (0), «INDO» (1)

en: This allows you to set the mode for sending DTMFs. The values can be "String" (0), "Tone" (1), "RFC2833" (2), "Q.931" (3) (default is "String"). Choosing other values than "String" disables the Text Chat
ca: Això permet seleccionar el mode per a l'emissió de DTMF. Els valors poden ser «String» (0), «To» (1), «RFC2833» (2), o bé «Q.931» (3) (per defecte és «String»). Si escolliu un valor que no sigui «String», s'inhabilitarà el xat de text

en: This enables H.245 Tunneling mode. In H.245 Tunneling mode H.245 messages are encapsulated into the H.225 channel (port 1720). This saves one TCP connection during calls. H.245 Tunneling was introduced in H.323v2 and Netmeeting does not support it. Using both Fast Start and H.245 Tunneling can crash some versions of Netmeeting.
ca: Això habilitarà la tunelització H.245. En aquest mode, els missatges estaran encapsulats en el canal H.225 (port 1720), cosa que permet estalviar un port TCP durant les trucades. La tunelització H.245 es va introduir a la versió 2 del protocol H.323, i el Netmeeting no ho implementa. Si s'utilitza l'Arrencada ràpida juntament amb la Tunelització H.245 al mateix temps, és possible que algunes versions del Netmeeting fallin.

en: This enables H.245 early in the setup
ca: Això habilita H.245 al principi de la configuració

en: This key disables DirectX (on win32) and XVideo (on Linux) video hardware acceleration
ca: Aquesta clau inhabilita l'acceleració per maquinari del DirectX (al win32) i de l'XVideo (al Linux)

en: UDP port range
ca: Rang de ports UDP

en: Video channel
ca: Canal de vídeo

en: Video format
ca: Format de vídeo

en: Video input device
ca: Dispositiu de vídeo d'entrada

en: Video preview
ca: Visualització prèvia del vídeo

en: Video size
ca: Mida del vídeo

en: Whether to prefer to sustain the max. frame rate or lower it possibly in order to keep a minimum level of (spatial) quality for all frames. 0: Highest minimal quality, 31: lowest minimal quality
ca: Si preferiu mantenir el nombre màxim de quadres per segon o bé disminuir-lo de manera que es mantingui un nivell mínim de qualitat (espacial) per a tots els quadres. S'hi permet l'interval de valors següents: 0: qualitat mínima màxima, 31: qualitat mínima mínima

en: _Find
ca: _Cerca

en: Neighbours
ca: Veïns

en: Clear List
ca: Neteja la llista

en: Received
ca: Trucades rebudes

en: Placed
ca: Trucades fetes

en: Missed
ca: Trucades perdudes

en: %d user found | %d users found
ca[0]: S'ha trobat %d usuari
ca[1]: S'han trobat %d usuaris

en: New _Contact
ca: Afegeix un _contacte

en: New contact
ca: Afegeixi contacte

en: Please update the following fields:
ca: Actualitzeu els camps següents:

en: _Name:
ca: _Nom:

en: VoIP _URI:
ca: _URI de VoIP:

en: _Home phone:
ca: Telèfon _particular:

en: _Office phone:
ca: Telèfon de la _feina:

en: _Cell phone:
ca: Telèfon _mòbil:

en: _Pager:
ca: _Cercapersones:

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Remove
ca: _Suprimeix

en: Edit contact
ca: Edita el contacte

en: Name:
ca: Nom:

en: Remove contact
ca: Suprimeix el contacte

en: Are you sure you want to remove %s from the addressbook?
ca: Esteu segur que voleu suprimir %s de la llibreta d'adreces?

en: Audio test
ca: Comprovació de l'àudio

en: Silent
ca: En silenci

en: Video test
ca: Comprovació del vídeo

note: Translators: "Screencast" means the video input device will be your screen -- the other end will see your desktop
en: Crazy
ca: Boig

en: _Refresh
ca: _Refresca

en: _Remove addressbook
ca: _Suprimeix la llibreta d'adreces

en: Addressbook _properties
ca: _Propietats de la llibreta d'adreces

en: LDAP SASL Interaction
ca: Interacció LDAP SASL

note: Translators, Howard explained : "Challenge" is a generic term * in authentication. It's a prompt from the authentication mechanism * for some type of credential. Exactly what kind of challenge and * what kind of credential depends on the specific authentication * mechanism. Since SASL is a generic i
en: Challenge:
ca: Desafiament:

en: Interact
ca: Interacciona

en: Refreshing
ca: S'està refrescant

en: Could not initialize server
ca: No s'ha pogut inicialitzar el servidor

en: LDAP Error:
ca: Error de l'LDAP:

en: Contacted server
ca: S'ha contactat amb el servidor

note: patience == 0
en: Could not connect to server
ca: No s'ha pogut connectar al servidor

note: patience == 0
en: Could not search
ca: No s'ha pogut cercar

en: Waiting for search results
ca: S'estan esperant els resultats de la cerca

en: Please edit the following fields
ca: Si us plau, editeu els camps següents

en: Book _Name
ca: _Nom del llibre

en: Server _URI
ca: _URI del servidor

en: _Base DN
ca: Nom de domini _base

en: Subtree
ca: Subàrbre

en: Single Level
ca: Un sol nivell

en: _Search Scope
ca: Àmbit de _cerca:

en: _DisplayName Attribute
ca: Atribut _DisplayName

en: Call _Attributes
ca: _Atributs de la trucada

en: _Filter Template
ca: Plantilla de _filtre

en: Bind _ID
ca: _Identificador de vinculació

en: _Password
ca: _Contrasenya

en: Use TLS
ca: Utilitza el TLS

en: Use SASL
ca: Utilitza el SASL

en: SASL _Mechanism
ca: _Mecanisme del SASL

en: Edit LDAP directory
ca: Edita el directori LDAP

en: Please provide a Book Name for this directory
ca: Heu de proporcionar un nom de llibre per a aquest directori

en: Please provide a Server URI
ca: Heu de proporcionar un URI de servidor

en: Please provide a DisplayName Attribute
ca: Heu de proporcionar un atribut DisplayName

en: Please provide a Call Attribute
ca: Heu de proporcionar un atribut de trucada

en: Invalid Server URI
ca: L'URI del servidor no és vàlid

en: Add an LDAP Address Book
ca: Afegeix una llibreta d'adreces LDAP

en: Add the Ekiga.net Directory
ca: Afegeix el directori d'usuaris d'ekiga.net

en: Create LDAP directory
ca: Crea el directori LDAP

en: Ekiga.net Directory
ca: Directori d'usuaris d'ekiga.net

en: Edit roster element
ca: Edita l'element de la llista

en: Please fill in this form to change an existing element of ekiga's internal roster
ca: Ompliu aquest formulari per a canviar un element existent de la llista interna de l'Ekiga

en: Address:
ca: Adreça:

en: Choose groups:
ca: Escolliu els grups:

en: Add to local roster
ca: Afegeix a la llista local

en: Services
ca: Serveis

en: Echo test
ca: Test d'eco

en: Conference room
ca: Sala de conferències

en: Local roster
ca: Llista local

en: Rename
ca: Canvia el nom

en: Family
ca: Família

en: Friend
ca: Amic

en: Associate
ca: Soci

en: Assistant
ca: Assistent

en: Self
ca: Jo mateix/a

en: Please fill in this form to add a new contact to ekiga's internal roster
ca: Ompliu aquest formulari per a afegir un contacte nou a la llista interna de l'Ekiga

en: Put contact in groups:
ca: Posa el contacte en els grups:

en: You supplied an unsupported address
ca: Heu especificat una adreça no compatible

en: You already have a contact with this address!
ca: Ja teniu un contacte amb aquesta adreça

en: Rename group
ca: Canvia el nom del grup

en: Please edit this group name
ca: Editeu el nom d'aquest grup

en: Call
ca: Trucada

en: Transfer
ca: Transfereix

note: Translators : The alias we are registering already exists : failure
en: Duplicate alias
ca: Sobrenom duplicat

en: Bad username/password
ca: Nom d'usuari o contrasenya incorrectes

en: Transport error
ca: S'ha produit un error en el transport

en: Failed
ca: Ha fallat

en: _Disable
ca: _Inhabilita

en: _Enable
ca: _Habilita

en: Recharge the account
ca: Recarrega el compte

en: Consult the balance history
ca: Consulta l'historial del balanç

en: Consult the call history
ca: Consulta l'historial de trucades

en: Edit account
ca: Edita el compte

en: Registrar:
ca: Registrador:

en: User:
ca: Nom d'usuari:

note: Translators: * SIP knows two usernames: The name for the client ("User") and the name * for the authentication procedure ("Authentication User")
en: Authentication User:
ca: Usuari per a l'autenticació:

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Timeout:
ca: Temps d'espera:

en: Enable Account
ca: Habilita el compte

en: You did not supply a name for that account.
ca: No heu introduït cap nom per al compte.

en: You did not supply a host to register to.
ca: No heu indicat cap ordinador on efectuar el registre.

en: You did not supply a user name for that account.
ca: No heu introduït cap nom d'usuari per al compte.

en: The timeout should have a bigger value.
ca: El temps d'espera hauria de ser més llarg.

en: _Add an Ekiga.net Account
ca: _Afegeix un compte d'ekiga.net

en: _Add an Ekiga Call Out Account
ca: _Afegeix un PC-a-telèfon de l'Ekiga

en: _Add a SIP Account
ca: _Afegeix un compte SIP

en: _Add an H.323 Account
ca: _Afegeix un compte H.323

en: Please update the following fields.
ca: Actualitzeu els camps següents.

en: Get an Ekiga.net SIP account
ca: Obteniu un compte SIP a ekiga.net

en: Get an Ekiga Call Out account
ca: Obteniu un compte PC-a-telèfon de l'Ekiga

en: Account ID:
ca: Identificador del compte:

en: PIN Code:
ca: Codi PIN:

en: Local user cleared the call
ca: L'usuari local ha tallat la trucada

en: Local user rejected the call
ca: L'usuari local ha rebutjat la trucada

en: Remote user cleared the call
ca: L'usuari remot ha tallat la trucada

en: Remote user rejected the call
ca: L'usuari remot ha rebutjat la trucada

en: Remote user has stopped calling
ca: L'usuari remot ha deixat de trucar

en: Abnormal call termination
ca: La trucada ha acabat anormalment

en: Could not connect to remote host
ca: No s'ha pogut connectar a l'ordinador remot

en: The Gatekeeper cleared the call
ca: El gatekeeper ha tallat la trucada

en: User not found
ca: No s'ha trobat aquest usuari

en: Insufficient bandwidth
ca: No hi ha prou amplada de banda

en: No common codec
ca: No hi ha cap còdec en comú

en: Call forwarded
ca: S'ha desviat la trucada

en: Security check failed
ca: Ha fallat la verificació de seguretat

en: Local user is busy
ca: L'usuari local està ocupat

en: Congested link to remote party
ca: L'enllaç cap al vostre interlocutor està saturat

en: Remote user is busy
ca: L'usuari remot està ocupat

en: Remote host is offline
ca: L'usuari remot no està en línia

en: User is not available
ca: L'usuari no està disponible

en: Call completed
ca: S'ha finalitzat la trucada

en: Ekiga did not manage to configure your network settings automatically. You can still use it, but you need to configure your network settings manually.
    
    Please see http://wiki.ekiga.org/index.php/Enable_port_forwarding_manually for instructions
ca: L'Ekiga no ha pogut gestionar els paràmetres de xarxa automàticament. El podeu utilitzar de totes maneres, però caldrà que configureu els paràmetres de xarxa manualment.
    
    Consulteu la pàgina http://wiki.ekiga.org/index.php/Enable_port_forwarding_manually per a obtenir-ne instruccions

en: Message
ca: Missatge

en: Bad request
ca: Petició incorrecta

en: Payment required
ca: Requereix pagament

en: Unauthorized
ca: No autoritzat

en: Forbidden
ca: Prohibit

en: Timeout
ca: Temporització

en: Conflict
ca: Conflicte

en: Temporarily unavailable
ca: Temporalment no disponible

en: Not acceptable
ca: No és acceptable

en: Illegal status code
ca: Codi d'estat il·legal

en: Multiple choices
ca: Opcions múltiples

en: Moved permanently
ca: S'ha traslladat de manera permanent

en: Moved temporarily
ca: S'ha traslladat de manera temporal

en: Use proxy
ca: Fes servir un servidor intermediari

en: Alternative service
ca: Servei alternatiu

en: Not found
ca: No s'ha trobat

en: Method not allowed
ca: No es permet el mètode

en: Proxy authentication required
ca: Cal autenticació per al servidor intermediari

en: Length required
ca: Cal especificar la llargada

en: Request entity too big
ca: L'entitat de la sol·licitud és massa grossa

en: Request URI too long
ca: L'URI de la sol·licitud és massa llarg

en: Unsupported media type
ca: No s'implementa aquest tipus de medi

en: Unsupported URI scheme
ca: No s'implementa aquest esquema d'URI

note: Translators : The extension we are trying to register does not exist
en: Bad extension
ca: L'extensió és incorrecta

en: Extension required
ca: Cal una extensió

en: Interval too brief
ca: L'interval és massa breu

en: Loop detected
ca: S'ha detectat un bucle

en: Too many hops
ca: Hi ha massa salts

en: Address incomplete
ca: L'adreça és incompleta

en: Ambiguous
ca: Ambigu

en: Busy Here
ca: Ocupat aquí

en: Request terminated
ca: Sol·licitud terminada

en: Not acceptable here
ca: No és acceptable aquí

en: Bad event
ca: Esdeveniment incorrecte

en: Request pending
ca: Sol·licitud pendent

en: Undecipherable
ca: No desxifrable

en: Internal server error
ca: Error intern del servidor

en: Not implemented
ca: No implementat

en: Bad gateway
ca: Passarel·la incorrecta

en: Service unavailable
ca: Servei no disponible

en: Server timeout
ca: S'ha excedit el temps d'espera del servidor

en: SIP version not supported
ca: La versió del SIP no és compatible

en: Message too large
ca: El missatge és massa llarg

en: Busy everywhere
ca: Ocupat a tot arreu

en: Decline
ca: Rebutja

en: Does not exist anymore
ca: Ja no existeix

en: Globally not acceptable
ca: No és globalment acceptable

en: Could not send message
ca: No s'ha pogut enviar el missatge

en: Incoming call from %s
ca: Trucada entrant de %s

en: Incoming call
ca: Trucada entrant

en: In a call with %s
ca: S'està trucant a %s

en: In a call
ca: S'està trucant

en: New resource list
ca: Llista de recursos nova

en: Add new resource-list
ca: Afegeix una llista de recursos nova

en: Please fill in this form to add a new contact list to ekiga's remote roster
ca: Empleneu aquest formulari per a afegir un contacte nou a la llista de contactes remota de l'Ekiga

en: Writable:
ca: Es pot escriure:

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: Unnamed
ca: Sense nom

en: _Add a new contact
ca: _Afegeix un contacte nou

en: _Refresh contact list
ca: _Refresca la llista de contactes

en: Contact list _properties
ca: _Propietats de la llista de contactes

en: Edit contact list properties
ca: Edita les propietats de la llista de contactes

en: Please edit the following fields (no identifier means global)
ca: Editeu els camps següents (si no hi ha cap identificador significa global)

en: Contact list's name
ca: Nom de la llista de contactes

note: "Document" used as a name -- uri point to the root of a document tree
en: Document root
ca: Arrel del document

en: Identifier
ca: Identificador

en: Writable
ca: S'hi pot escriure

en: Server username
ca: Nom d'usuari del servidor

en: Server password
ca: Contrasenya del servidor

en: Add a remote contact
ca: Afegeix un contacte remot

en: Please fill in this form to create a new contact on a remote server
ca: Empleneu aquest formulari per a afegir un contacte nou en un servidor remot

en: Edit remote contact
ca: Edita el contacte remot

en: Please fill in this form to change an existing contact on a remote server
ca: Empleneu aquest formulari per a canviar un element existent en un servidor remot

en: Invalid server data
ca: Les dades del servidor no són vàlides

en: Click to fetch
ca: Feu clic per a recollir

en: Distant contact
ca: Contacte distant

en: %s / List #%d
ca: %s / Llista núm. %d

en: List #%d
ca: Llista núm. %d

en: Advanced
ca: Paràmetres avançats

en: Address Book
ca: Llibreta d'adreces

en: Address _Book
ca: Lli_breta d'adreces

note: This will add static and dynamic actions
en: _Action
ca: _Acció

en: Category
ca: Categoria

en: Full Name
ca: Nom complet

en: _Search Filter:
ca: Filtre de _cerca:

en: says:
ca: diu:

en: Open link in browser
ca: Obre l'enllaç en el navegador

en: Copy link
ca: Copia l'adreça de l'enllaç

en: _Smile...
ca: _Emoticona...

note: we can't do much here since we get the Chat as reference...
en: Chat Window
ca: Finestra de xat

en: Unsorted
ca: Sense ordenar

en: Move selected codec priority upwards
ca: Moveu la prioritat del còdec seleccionat cap amunt

en: Move selected codec priority downwards
ca: Moveu la prioritat del còdec seleccionat cap avall

en: Do not show this dialog again
ca: No tornis a mostrar aquest quadre de diàleg

en: Registered
ca: Registrat

en: Unregistered
ca: Desregistrat

en: Could not unregister
ca: No s'ha pogut cancel·lar el registre

en: Could not register
ca: No s'ha pogut registrar

en: Processing...
ca: S'està processant...

en: Account Name
ca: Nom del compte

en: Voice Mails
ca: Correus de veu

en: Status
ca: Estat

en: Accounts
ca: Comptes

en: _Accounts
ca: _Comptes

en: _Help
ca: A_juda

en: This is the Ekiga general configuration assistant. The following steps will set up Ekiga by asking a few simple questions.
    
    Once you have completed these steps, you can always change them later by selecting Preferences in the Edit menu.
ca: Aquest és l'auxiliar de configuració de l'Ekiga. Els passos següents us permetran configurar-lo a través d'una sèrie de preguntes senzilles.
    
    Un cop finalitzats aquests passos, si voleu podreu canviar qualsevol dels paràmetres a partir del menú Preferències dins del menú Edita.

en: Welcome to Ekiga
ca: Us donem la benvinguda a l'Ekiga

en: Personal Information
ca: Informació personal

note: The user fields
en: Please enter your first name and your surname:
ca: Indiqueu el vostre nom i cognoms:

en: Your first name and surname will be used when connecting to other VoIP and videoconferencing software.
ca: El vostre nom i cognoms es faran servir quan us connecteu amb un altre programa de videoconferència o de veu sobre IP

en: Ekiga.net Account
ca: Compte d'ekiga.net

en: Please enter your username:
ca: Entreu el vostre nom d'usuari:

en: Please enter your password:
ca: Entreu la vostra contrasenya:

en: The username and password are used to login to your existing account at the ekiga.net free SIP service. If you do not have an ekiga.net SIP address yet, you may first create an account below. This will provide a SIP address that allows people to call you.
    
    You may skip this step if you use an alternative SIP service, or if you would prefer to specify the login details later.
ca: El nom d'usuari i la contrasenya s'utilitzen per a registrar el vostre compte al servei lliure SIP a ekiga.net. Si encara no teniu cap adreça SIP a ekia.net, podeu crear-ne una aquí sota. Amb aquesta adreça SIP, altres persones us podran trucar.
    
    Podeu saltar-vos aquest pas si utilitzeu un servei SIP alternatiu, o si voleu especificar els detalls d'entrada més tard.

en: I do not want to sign up for the ekiga.net free service
ca: No vull que em registris al servei gratuït ekiga.net

en: Ekiga Call Out Account
ca: Compte PC-a-telèfon de l'Ekiga

en: Please enter your account ID:
ca: Entreu el vostre identificador de compte:

en: Please enter your PIN code:
ca: Introduïu el vostre codi PIN:

en: You can make calls to regular phones and cell numbers worldwide using Ekiga.
    
    To enable this, you need to do two things:
    - First buy an account at the URL below.
    - Then enter your account ID and PIN code.
    The service will work only if your account is created using the URL in this dialog.
ca: Amb l'Ekiga podeu fer trucades a telèfons convencionals i a mòbils a qualsevol lloc del món.
    
    Per a poder-ho fer, cal que seguiu dos passos:
    - Primer heu de crear un compte de pagament a través de l'URL d'aquí sota.
    - Després caldrà que indiqueu el vostre nom d'usuari i el codi PIN.
    El servei només funcionarà si creeu el compte fent servir l'URL d'aquest quadre de diàleg.

en: Consult the calls history
ca: Consulta l'historial de trucades

en: I do not want to sign up for the Ekiga Call Out service
ca: No vull que em registris al servei de PC-a-telèfon per a l'Ekiga

en: Connection Type
ca: Tipus de connexió

note: The connection type
en: Please choose your connection type:
ca: Escolliu el vostre tipus de connexió:

en: 56k Modem
ca: Mòdem de 56k

en: ISDN
ca: XDSI

en: DSL/Cable (128 kbit/s uplink)
ca: DSL/cable (128 kbit/s de pujada)

en: DSL/Cable (512 kbit/s uplink)
ca: DSL/cable (512 kbit/s de pujada)

en: Keep current settings
ca: Mantén les preferències actuals

en: The connection type will permit determining the best quality settings that Ekiga will use during calls. You can later change the settings individually in the preferences window.
ca: El tipus de connexió permetrà determinar quins són els millors paràmetres per assegurar la millor qualitat durant les trucades amb l'Ekiga. Més endavant podeu canviar aquests paràmetres a la finestra de preferències.

en: Audio Devices
ca: Dispositius d'àudio

en: Please choose the audio ringing device:
ca: Escolliu el dispositiu d'àudio de so del timbre:

en: The audio ringing device is the device that will be used to play the ringing sound on incoming calls.
ca: El dispositiu d'àudio del so de timbre és el dispositiu que s'utilitzarà per a reproduir el so de timbre per a les trucades que rebeu.

note: ---
en: Please choose the audio output device:
ca: Escolliu el dispositiu d'àudio de sortida:

en: The audio output device is the device that will be used to play audio during calls.
ca: El dispositiu d'àudio de sortida és el que es farà servir per a la reproducció del so durant les trucades.

note: ---
en: Please choose the audio input device:
ca: Escolliu el dispositiu d'àudio d'entrada:

en: The audio input device is the device that will be used to record your voice during calls.
ca: El dispositiu d'àudio d'entrada és el dispositiu que enregistra la vostra veu durant les trucades.

en: Please choose your video input device:
ca: Escolliu el dispositiu de vídeo d'entrada:

en: The video input device is the device that will be used to capture video during calls.
ca: El dispositiu de vídeo d'entrada és el dispositiu des d'on es capturarà el vídeo que es transmetrà durant les trucades.

en: No device found
ca: No s'ha trobat cap dispositiu

en: Configuration Complete
ca: S'ha finalitzat la configuració

en: You have now finished the Ekiga configuration. All the settings can be changed in the Ekiga preferences. Enjoy!
ca: Heu finalitzat la configuració de l'Ekiga. Recordeu que tots els paràmetres es poden canviar a les preferències de l'Ekiga. Esperem que gaudiu el programa!

en: Configuration summary:
ca: Resum de la configuració:

en: Audio Ringing Device
ca: Dispositiu d'àudio de so del timbre

en: Audio Output Device
ca: Dispositiu d'àudio de sortida

en: Audio Input Device
ca: Dispositiu d'àudio d'entrada

en: Video Input Device
ca: Dispositiu de vídeo d'entrada

en: SIP URI
ca: URI de SIP

en: Ekiga Call Out
ca: PC-a-telèfon de l'Ekiga

en: Ekiga Configuration Assistant (%d of %d)
ca: Auxiliar de configuració de l'Ekiga - (%d de %d)

en: Contributors:
ca: Col·laboradors:

en: Artwork:
ca: Art:

en: See AUTHORS file for full credits
ca: Vegeu el fitxer AUTHORS per veure tots els crèdits

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ca: Aquest programa és programari lliure; podeu redistribuir-lo i/o modificar-lo d'acord amb els termes de la llicència pública general de GNU tal com la publica la Free Software Foundation, ja sigui la versió 2 de la llicència, o bé, si així ho voleu, qualsevol altra versió posterior.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the GNU General Public License for more details. You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
ca: Aquest programa es distribueix amb l'esperança que sigui útil, però SENSE CAP TIPUS DE GARANTIA, NI EXPLÍCITA NI IMPLÍCITA; AIXÒ INCLOU, SENSE LIMITAR-S'HI, LES GARANTIES IMPLÍCITES DE COMERCIALITZACIÓ I ADEQUACIÓ A UN ÚS CONCRET. Vegeu la llicència pública general de GNU per a obtenir-ne més detalls. Juntament amb aquest programa, hauríeu d'haver rebut una còpia de la llicència pública general de GNU. En cas contrari, escriviu a la Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Ekiga is licensed under the GPL license and as a special exception, you have permission to link or otherwise combine this program with the programs OPAL, OpenH323 and PWLIB, and distribute the combination, without applying the requirements of the GNU GPL to the OPAL, OpenH323 and PWLIB programs, as long as you do follow the requirements of the GNU GPL for all the rest of the software thus combined.
ca: L'Ekiga es distribueix sota els termes de la llicència pública general de GNU (GPL), i com a excepció especial, teniu permís per a enllaçar o combinar aquest programa amb els programes OPAL, OpenH323 i PWLIB, i distribuir-ne la combinació sense haver d'aplicar els requeriments de la GPL als programes OPAL, OpenH323 i PWLIB, sempre que satisfeu els requeriments de la GPL de GNU per la resta de programes combinats d'aquesta manera.

en: Ekiga is full-featured SIP and H.323 compatible VoIP, IP-Telephony and Videoconferencing application that allows you to make audio and video calls to remote users with SIP and H.323 hardware or software.
ca: L'Ekiga és un programa de videoconferència i telefonia IP totalment compatible amb qualsevol aplicació que implementi els protocols SIP o H.323 de VoIP. Us permet fer trucades d'àudio i vídeo a usuaris remots que utilitzin maquinari o programari SIP i H.323.

en: Help display is not supported by your GTK+ version
ca: La vostra versió del GTK+ no permet la visualització de l'ajuda

en: Unable to open help file.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer de l'ajuda.

en: abc
ca: abcç

note: Translators: Is displayed once an account "%s" is registered.
en: Registered %s
ca: S'ha registrat a %s

note: Translators: Is displayed once an account "%s" is unregistered.
en: Unregistered %s
ca: S'ha cancel·lat el registre a %s

en: Could not unregister %s
ca: No s'ha pogut cancel·lar el registre a %s

en: Could not register %s
ca: No s'ha pogut registrar a %s

en: Connected with %s
ca: Esteu connectat amb %s

en: Standby
ca: En espera

en: Call on hold
ca: Trucada en espera

en: Call retrieved
ca: Trucada acceptada

en: Missed call from %s
ca: Trucada perduda de %s

en: Error while initializing video output
ca: S'ha produït un error en inicialitzar la sortida de vídeo

en: No video will be displayed during this call->
ca: No es mostrarà el vídeo durant aquesta trucada->

en: There was an error opening or initializing the video output. Please verify that no other application is using the accelerated video output.
ca: S'ha produït un error en obrir o inicialitzar la sortida de vídeo. Assegureu-vos que no hi hagi cap altra aplicació que estigui utilitzant la sortida d'acceleració de vídeo.

en: There was an error opening or initializing the video output. Please verify that you are using a color depth of 24 or 32 bits per pixel.
ca: S'ha produït un error en obrir o inicialitzar la sortida de vídeo. Assequreu-vos que estigueu utilitzant una profunditat de color de 24 o 32 bits per píxel.

note: Translators: This is a hotplug status
en: Added video input device %s
ca: S'ha afegit el dispositiu de vídeo d'entrada %s

note: Translators: This is a hotplug status
en: Removed video input device %s
ca: S'ha suprimit el dispositiu de vídeo d'entrada %s

en: Error while accessing video device %s
ca: S'ha produït un error en accedir al dispositiu de vídeo %s

en: A moving logo will be transmitted during calls. Notice that you can always transmit a given image or the moving logo by choosing "Picture" as video plugin and "Moving logo" or "Static picture" as device.
ca: Es transmetrà un logotip en moviment durant les trucades. Podeu transmetre una imatge en lloc del logotip si escolliu «Picture» (imatge) com a connector de vídeo, i «Moving logo» (logotip en moviment) o «Static picture» (imatge estàtica) com a dispositiu.

en: There was an error while opening the device. In case it is a pluggable device it may be sufficient to reconnect it. If not, or if it still is not accessible, please check your permissions and make sure that the appropriate driver is loaded.
ca: S'ha produït un error en obrir el dispositiu. En cas que sigui un dispositiu endollable, pot ser que només calgui tornar-lo a connectar. En cas contrari, o bé si encara no és accessible, comproveu els permisos i assegureu-vos que el controlador adequat estigui carregat.

en: Your video driver doesn't support the requested video format.
ca: El programa de control que feu servir no implementa el format de vídeo requerit.

en: Could not open the chosen channel.
ca: No s'ha pogut obrir el canal escollit.

en: Your driver doesn't seem to support any of the color formats supported by Ekiga.
     Please check your kernel driver documentation in order to determine which Palette is supported.
ca: El controlador que feu servir no implementa cap dels formats de color que utilitza l'Ekiga.
     Comproveu la documentació sobre controladors del vostre nucli per tal de determinar quines paletes implementa.

en: Error while setting the frame rate.
ca: S'ha produït un error en especificar el ràtio de quadres.

en: Error while setting the frame size.
ca: S'ha produït un error en especificar la mida del quadre.

en: Unknown error.
ca: Error desconegut.

note: Translators: This is a hotplug status
en: Added audio input device %s
ca: S'ha afegit el dispositiu d'àudio d'entrada %s

note: Translators: This is a hotplug status
en: Removed audio input device %s
ca: S'ha suprimit el dispositiu d'àudio d'entrada %s

en: Error while opening audio input device %s
ca: S'ha produït un error en accedir al dispositiu d'àudio %s

note: Translators: This happens when there is an error with audio input: * Nothing ("silence") will be transmitted
en: Only silence will be transmitted.
ca: Només es transmetrà silenci.

en: Unable to open the selected audio device for recording. In case it is a pluggable device it may be sufficient to reconnect it. If not, or if it still is not accessible, please check your audio setup, the permissions and that the device is not busy.
ca: No s'ha pogut obrir el dispositiu d'àudio seleccionat per a enregistrar. En cas que sigui un dispositiu endollable, pot ser que només calgui tornar-lo a connectar. En cas contrari, o bé si encara no és accessible, comproveu la configuració de l'àudio, els permisos, i que el dispositiu no estigui ocupat.

en: The selected audio device was successfully opened but it is impossible to read data from this device. In case it is a pluggable device it may be sufficient to reconnect it. If not, or if it still is not accessible, please check your audio setup.
ca: S'ha obert correctament el dispositiu d'àudio seleccionat, però sembla que no és possible llegir-ne dades. En cas que sigui un dispositiu endollable, pot ser que només calgui tornar-lo a connectar. En cas contrari, o bé si encara no és accessible, comproveu la configuració de l'àudio.

en: Added audio output device %s
ca: S'ha afegit el dispositiu d'àudio de sortida %s

en: Removed audio output device %s
ca: S'ha suprimit el dispositiu d'àudio de sortida %s

en: Error while opening audio output device %s
ca: S'ha produït un error en obrir el dispositiu de vídeo %s

en: No incoming sound will be played.
ca: No es reproduirà cap so d'entrada.

en: Unable to open the selected audio device for playing. In case it is a pluggable device it may be sufficient to reconnect it. If not, or if it still is not accessible, please check your audio setup, the permissions and that the device is not busy.
ca: No s'ha pogut obrir el dispositiu d'àudio seleccionat per a la reproducció. En cas que sigui un dispositiu endollable, pot ser que només calgui tornar-lo a connectar. En cas contrari, o bé si encara no és accessible, comproveu la configuració de l'àudio, els permisos, i que el dispositiu no estigui ocupat.

en: The selected audio device was successfully opened but it is impossible to write data to this device. In case it is a pluggable device it may be sufficient to reconnect it. If not, or if it still is not accessible, please check your audio setup.
ca: S'ha obert correctament el dispositiu d'àudio seleccionat, però sembla que no és possible enregistrar-hi dades. En cas que sigui un dispositiu endollable, pot ser que només calgui tornar-lo a connectar. En cas contrari, o bé si encara no és accessible, comproveu la configuració de l'àudio.

en: Video Settings
ca: Preferències de vídeo

en: Adjust brightness
ca: Ajusta la lluminositat

en: Adjust whiteness
ca: Ajusta la blancor

en: Adjust color
ca: Ajusta el color

en: Adjust contrast
ca: Ajusta el contrast

en: Audio Settings
ca: Paràmetres d'àudio

en: _Retrieve Call
ca: _Recupera la trucada

en: _Hold Call
ca: Mantén la t_rucada

en: Suspend _Audio
ca: _Atura l'àudio

en: Suspend _Video
ca: Atura el _vídeo

en: Resume _Audio
ca: Reprèn l'à_udio

en: Resume _Video
ca: Reprèn el _vídeo

en: Reject
ca: Rebutja

en: Accept
ca: Accepta

en: Incoming call from
ca: Trucada entrant de

en: Remote URI:
ca: URI remota:

en: Remote Application:
ca: Aplicació remota:

en: Call from %s
ca: Trucada de %s

en: Call Duration: %s
ca: Durada de la trucada: %s

en: Transfer call to:
ca: S'està transferint la trucada a:

en: Yes
ca: Sí

en: Detected new audio input device:
ca: S'ha detectat un dispositiu d'àudio d'entrada nou:

en: Detected new audio output device:
ca: S'ha detectat un dispositiu d'àudio de sortida nou:

en: Detected new video input device:
ca: S'ha detectat un dispositiu de vídeo d'entrada nou:

en: Video Devices
ca: Dispositius de vídeo

en: Do you want to use it as default device?
ca: Voleu utilitzar-lo com a dispositiu predeterminat?

en: _Chat
ca: _Xat

en: Ca_ll
ca: _Trucada

en: Place a new call
ca: Fes una nova trucada

en: _Hang up
ca: _Penja

en: Terminate the current call
ca: Acaba la trucada actual

en: A_dd Contact
ca: _Afegeix un contacte

en: Add a contact to the roster
ca: Afegeix un contacte a la llista

en: Find contacts
ca: Cerca contactes

en: _Contact
ca: C_ontacte

en: Act on selected contact
ca: Actua sobre el contacte seleccionat

en: H_old Call
ca: Posa la t_rucada en espera

en: Hold the current call
ca: Mantén la trucada en curs

en: _Transfer Call
ca: _Transfereix trucada

en: Transfer the current call
ca: Transfereix la trucada actual

en: Suspend or resume the audio transmission
ca: Atura o reprèn la transmissió d'àudio

en: Suspend or resume the video transmission
ca: Atura o reprèn la transmissió de vídeo

en: Close the Ekiga window
ca: Tanca la finestra de l'Ekiga

en: Quit
ca: Surt

en: _Configuration Assistant
ca: Au_xiliar de configuració

en: Run the configuration assistant
ca: Inicia l'auxiliar de configuració

en: Edit your accounts
ca: Editeu els vostres comptes

en: Change your preferences
ca: Canvia les preferències

en: _View
ca: _Visualitza

en: Con_tacts
ca: C_ontactes

en: View the contacts list
ca: Mostra la llista de contactes

en: _Dialpad
ca: _Marcador

en: View the dialpad
ca: Visualitza el marcador

en: _Call History
ca: _Historial de trucades

en: View the call history
ca: Mostra l'historial de trucades

en: _Show Call Panel
ca: _Mostra el quadre de trucada

en: _Local Video
ca: Vídeo _local

en: Local video image
ca: Imatge del vídeo local

en: _Remote Video
ca: Vídeo _remot

en: Remote video image
ca: Imatge del vídeo remota

en: _Picture-in-Picture
ca: _Imatge-en-imatge

en: Both video images
ca: Ambdues imatges de vídeo

en: Picture-in-Picture in Separate _Window
ca: Imatge-en-imatge en una _finestra separada

en: Zoom in
ca: Apropa

en: Zoom out
ca: Allunya

en: Normal size
ca: Mida normal

en: _Fullscreen
ca: Pantalla _completa

en: Switch to fullscreen
ca: Commuta a pantalla completa

en: Get help by reading the Ekiga manual
ca: Obtingueu ajuda llegint el manual de l'Ekiga

en: View information about Ekiga
ca: Mostra informació quant a l'Ekiga

en: Enter a URI on the left, and click this button to place a call or to hangup
ca: Introduïu un URI a l'esquerra, i feu clic en aquest botó per trucar-hi o penjar la trucada

en: Contacts
ca: Contactes

en: Dialpad
ca: Marcador

en: Call history
ca: Historial de trucades

en: Change the volume of your soundcard
ca: Canvia el volum de la vostra targeta de so

en: Change the color settings of your video device
ca: Canvia els paràmetres del color del dispositiu de vídeo

en: Display images from your camera device
ca: Mostra imatges de la càmera

note: Translators: * TX is a common abbreviation for "transmit"
en: TX: %dx%d
ca: Transmès: %dx%d

note: Translators: * RX is a common abbreviation for "receive"
en: RX: %dx%d
ca: Rebut: %dx%d

en: Lost packets: %.1f %%
    Late packets: %.1f %%
    Out of order packets: %.1f %%
    Jitter buffer: %d ms%s%s%s
ca: Paquets perduts: %.1f %%
    Paquets endarrerits: %.1f %%
    Paquets incorrectes: %.1f %%
    Mem. int. del jitter: %d ms%s%s%s

en: Prints debug messages in the console (level between 1 and 5)
ca: Mostra missatges de depuració a la consola (nivell entre 1 i 5)

en: Prints user plane debug messages in the console (level between 1 and 4)
ca: Mostra missatges de depuració del pla de l'usuari a la consola (nivell entre 1 i 4)

en: Makes Ekiga call the given URI
ca: Fa que l'Ekiga truqui la URI indicada

en: No usable audio plugin detected
ca: No s'ha pogut detectar cap gestor d'àudio adequat

en: Ekiga didn't find any usable audio plugin. Make sure that your installation is correct.
ca: No s'ha pogut trobar cap gestor d'àudio que es pugui fer servir. Assegureu-vos que la instal·lació és correcta.

en: No usable audio codecs detected
ca: No s'ha pogut detectar cap còdec d'àudio que es pugui fer servir

en: Ekiga didn't find any usable audio codec. Make sure that your installation is correct.
ca: No s'ha pogut trobar cap gestor d'àudio que es pugui fer servir. Assegureu-vos que la instal·lació és correcta.

en: Play sound for new voice mails
ca: Reprodueix un so per a nous correus de veu

en: Play sound for new instant messages
ca: Reprodueix un so per a nous missatges instantanis

en: _Full name:
ca: _Nom complet:

en: User Interface
ca: Interfície d'usuari

en: Start _hidden
ca: _Arrenca amagat

en: Show offline _contacts
ca: Mostra els _contactes fora de línia

en: Video Display
ca: Pantalla

en: Place windows displaying video _above other windows
ca: _Posa les finestres que mostrin vídeo per sobre de les altres

en: Network Settings
ca: Paràmetres de la xarxa

en: Disable network _detection
ca: Inhabilita la _detecció de xarxa

en: Call Forwarding
ca: Desviació de trucades

en: _Always forward calls to the given host
ca: Desvia _sempre les trucades a un ordinador en concret

en: If enabled, all incoming calls will be forwarded to the host that is specified in the protocol settings
ca: Si s'habilita, totes les trucades entrants es desviaran a l'ordinador indicat en els paràmetres del protocol

en: Forward calls to the given host if _no answer
ca: Desvia les trucades a un ordinador en concret si no _contesto

en: If enabled, all incoming calls will be forwarded to the host that is specified in the protocol settings if you do not answer the call
ca: Si s'habilita, totes les trucades que rebeu i no contesteu, es desviaran cap a l'ordinador indicat en els paràmetres del protocol

en: Forward calls to the given host if _busy
ca: Desvia les trucades a un ordinador en concret quan estigui _ocupat

en: If enabled, all incoming calls will be forwarded to the host that is specified in the protocol settings if you already are in a call or if you are in Do Not Disturb mode
ca: Si s'habilita, totes les trucades entrants que rebeu mentre estigueu en una trucada o en mode «no molesteu», es desviaran a l'ordinador indicat en els paràmetres del protocol

en: Call Options
ca: Opcions de trucada

note: Add all the fields
en: Timeout to reject or forward unanswered incoming calls (in seconds):
ca: Temps d'espera abans de rebutjar o desviar trucades entrants (en segons):

en: Ekiga Sound Events
ca: Esdeveniments de so de l'Ekiga

en: Event
ca: Incidència

en: Choose a sound
ca: Escolliu un so

en: Wavefiles
ca: Fitxers d'ona

en: Play
ca: Reprodueix

en: String
ca: Cadena

en: Tone
ca: To

en: Misc Settings
ca: Altres paràmetres

en: Forward _URI:
ca: _URI de Desviament:

en: Advanced Settings
ca: Paràmetres avançats

note: The toggles
en: Enable H.245 _tunneling
ca: Habilita la tunelització _H.245

en: Enable _early H.245
ca: Habilita H.245 a l'_inici

en: Enable fast _start procedure
ca: Habilita l'arrencada _ràpida

en: Connection will be established in Fast Start mode. Fast Start is a new way to start calls faster that was introduced in H.323v2. It is not supported by Netmeeting and using both Fast Start and H.245 Tunneling can crash some versions of Netmeeting.
ca: La connexió s'establirà en el mode d'Arrencada ràpida. Aquesta és una nova manera d'iniciar les trucades que va introduir-se a H323v2. El Netmeeting no ho implementa, de manera que utilitzant l'arrencada ràpida i la tunelització H.245 al mateix temps, pot fer penjar algunes versions del Netmeeting.

en: DTMF Mode
ca: Mode DTMF

en: _Send DTMF as:
ca: _Envia DTMF com a:

en: This allows you to set the mode for DTMFs sending.
ca: Això us permet especificar el mode d'enviament de DTMF.

en: _Outbound Proxy:
ca: _Servidor intermediari de sortida:

en: Ringing Device
ca: Dispositiu del so del timbre

en: Select the ringing audio device to use
ca: Seleccioneu el dispositiu d'àudio del so del timbre que vulgueu utilitzar

en: Output device:
ca: Dispositiu de sortida:

en: Input device:
ca: Dispositiu d'entrada:

note: That button will refresh the device list
en: _Detect devices
ca: _Detecta dispositius

en: Click here to refresh the device list.
ca: Feu clic aquí per actualitzar la llista de dispositius.

en: PAL (Europe)
ca: PAL (Europa)

en: NTSC (America)
ca: NTSC (Amèrica)

en: SECAM (France)
ca: SECAM (França)

note: Video Channel
en: Channel:
ca: Canal:

en: Size:
ca: Mida:

en: Select the transmitted video size
ca: Seleccioneu la mida del vídeo a transmetre

en: Codecs
ca: Còdecs

en: Settings
ca: Paràmetres

note: Translators: the full sentence is Automatically adjust jitter buffer between X and Y ms
en: Enable silence _detection
ca: Habilita la _detecció de silenci

en: If enabled, use silence detection with the codecs supporting it.
ca: Si s'habilita, es farà servir la detecció de silenci pels còdecs que ho permetin.

en: Enable echo can_celation
ca: Habilita la _cancel·lació de l'eco

en: If enabled, use echo cancelation.
ca: Si s'habilita, es farà servir la cancel·lació de l'eco.

en: Maximum _jitter buffer (in ms):
ca: Memòria intermèdia màxima per al _jitter (en ms):

en: The maximum jitter buffer size for audio reception (in ms).
ca: El valor màxim de la memòria intermèdia pel jitter per a la recepció d'àudio(en ms).

note: Translators: the full sentence is Keep a minimum video quality of X %
en: Picture Quality
ca: Qualitat de la imatge

en: Choose if you want to guarantee a minimum image quality (possibly leading to dropped frames in order not to surpass the bitrate limit) or if you prefer to keep the frame rate.
ca: Escolliu si voleu garantir una qualitat mínima de la imatge (cosa que pot ocasionar que es perdin quadres en l'intent de no sobrepassar el límit de la taxa de bits) o bé si preferiu mantenir els quadres per segon.

en: Maximum video _bitrate (in kbits/s):
ca: Taxa de _bits màxima per al vídeo (en kbits/s):

en: The maximum video bitrate in kbits/s. The video quality and the effective frame rate will be dynamically adjusted to keep the bitrate at the given value.
ca: La taxa de bits màxima per al vídeo en kbits/s. La qualitat del vídeo i el nombre de quadres per segon transmesos s'ajustaran dinàmicament al valor que indiqueu aquí.

en: Ekiga Preferences
ca: _Preferències de l'Ekiga

en: Personal Data
ca: Dades personals

en: General Settings
ca: Paràmetres generals

en: Sound Events
ca: Esdeveniments de so

en: SIP Settings
ca: Paràmetres SIP

en: H.323 Settings
ca: Paràmetres H.323

en: Audio
ca: Àudio

en: Devices
ca: Dispositius

en: Video
ca: Vídeo

en: You have %d message | You have %d messages
ca[0]: Teniu %d missatge
ca[1]: Teniu %d missatges

en: Online
ca: En línia

en: Away
ca: Absent

en: Do Not Disturb
ca: No em molesteu

en: Custom message...
ca: Missatge personalitzat...

en: Clear
ca: Neteja

note: Build the dialog
en: Custom Message
ca: Missatge personalitzat

en: Delete custom messages:
ca: Suprimiu els missatges personalitzats:

en: Define a custom message:
ca: Definiu un missatge personalitzat:
